2024. Július 14.- TIZENHAT ÉV PLESIVEL, AVAGY 16. ROCK-TÖRTÉNETI MŰHELYTÁBOR

Szerző: | júl 14, 2024 | Vírusnapló, Arany Fonál, Archívum, Barátság, Celebek, Drockóra, Kultúra, Oktatás, Öngyógyítás, Relaxáció, Sámánizmus, Sex, Szeged, Szerelem, Szeretet, Szülinap, Zene

DSC 4126sd scaled 1

AZ IDŐ MÚLÁSA
AVAGY,
AKIK TIZENHAT ÉVE VETTEK RÉSZT,
A TÁBORBAN AZOK MA MÁR GYERMEKEIK LAGZIJÁRA KÉSZÜLNEK

DÉLVIDÉK HÁZ  (6725 Szeged Közép fasor 1-3.)

VOLT: 

A szegedi VÉDŐHÁLÓ EGYESÜLET több, mint másfél évtizede, rendszerességgel   valósítja meg a „Rock-történeti Műhelytábor” elnevezésű programot, ami kezdettől fogva az SZTE népszerű Rocktörténet kurzusának kiegészítése és egyben egy kortárs nevelési módszer továbbadására is alkalmas stúdiummá vált. Az adott tábor, illetve alkotóműhely elnevezése az aktualitások és szakmai szempontok miatt, alkalmanként módosul, de a lényeg, a nyitottság és a kreatív, interaktív jelleg nem változik.  A többgenerációs kollektív stúdiumot korábban az algyői Gyevitour Szabadidőközpontban, majd több ízben  a szegedi Partfürdő területén, a későbbiekben az IH Rendezvényközpontban, a Premier Művészeti Szakgimnáziumban, majd a No Milk Today klubban is eredménnyel  rendezték meg.

Pleskonics Andras int 2016 02 05
Plesi annó – színházcsináló korában

VAN: A lebonyolításhoz Szeged Város Önkormányzata ifjúsági keretéhez benyújtott pályázataik nyomán kaptak most is, mint az eddigiekben, hathatós segítséget. A cél továbbra is az, hogy a fiatalokat segítsék kulturális orientációjuk, zenei műveltségük terén, egyszersmind, hogy átadják a kortárs nevelés korszerű szellemét és hatékony módszerét a következő pedagógus és közművelődést gyakorló nemzedékeknek. A közös stúdium és az alkotómunka olyan közösségi szituációkat jelent, amely kötődést és tehetségük kibontakoztatásához is jó lehetőséget teremt a fiatalok számára. 

Plesi 1024x538 1
Dr. Rock, egyetemi kurzusa hőskorában

VAN:

A rocktörténet egyetemi előadásainak új helyszínén, a Délvidék Házban, talán minden eddiginél jobb körülmények között próbálhatják ki változatos munkaformáikat.  A Kárpátia Filmszínház, mint koncertterem, valamint a létesítmény belső és külső terei kiváló lehetőséget biztosítanak az elmélyült, vagy éppen felszabadult alkotómunkához. Az idei tematika külön értéke, hogy a magyar rocktörténet korszakait, a hazai és közelebbről szegedi „túlélő” hőseinek társaságában idézhetik fel, ezáltal  ritka, többgenerációs élményeket is generálhatnak. 

A műhely és alkotótábor ugyanakkor, mint kellemes, szórakoztató nyári program, igazolható nyári szakmai gyakorlatként is szolgál a Premier Művészeti Szakgimnázium, Gimnázium és AMI nappali és esti tagozatos hallgatóinak is. A tanár kollégáknak egyszersmind módszertani  műhely lehet, stúdiumként szolgálhat mindez.

A műhely szakmai értékét erősíti, hogy a táborok létrehozója és a munka irányítója, a Védőháló Egyesület elnöke, Pleskonics András (Dr. Rock) az utóbbi években országos konferenciákon is részt vett, melyek tárgya a rockzene beillesztése a középiskolai és a felsőoktatásba, valamint a közművelődés különböző tereibe. Itt a következő alkalom a gondolatok és a tapasztalatok átadására…

A szegedi rock-történeti beszélgetések, megemlékezések a tábor irányítója által már előzményekkel rendelkeznek, az IH Rendezvényközpont „Szegedi Zenészek Társasága” sorozatában, de most is bizonnyal sok „túlélőt” hoznak össze, ezzel is erősítve a tábor többgenerációs jellegét.

MOST LESZ:

Plax kont

Vendégeink legfontosabb formációi, zenei kötődései


Balog Jenő „Szivacs”:
a Mini Együttes dobosa; Las Vegas (Arnie Webster, Ronnie Foster), Kanada; hazatérése után saját  formációk, Gyárfás István ’Gyafi’, Oláh Kálmán, Tony Lakatos, Roby Lakatos és mások közreműködésével…

Köves Miklós „Pinyó”:
a magyar rocktörténet egyik legnépszerűbb dobosa; Non-Stop, Piramis, R.A.B.B., Besenyő Blues Band, az új Mini, színházi és filmzenék, színész-lemezek…

Papp Gyula:
a korai Mini Együttes, Skorpió, Dinamit, PS Band,  Safari, Kormorán, P. Mobil, Besenyő Blues Band, Leslie Mándoki  (2019-ben az év lemeze  „Hungarian Picture”), Mother Funker, Papp-Sárdy NBB; külföldi  szereplések, több száz színházi előadás, valamint több tucat színész/énekes szólólemezének zeneszerzője, hangszerelője, illetve közreműködője; összesen több mint 300 lemez, illetve produkció fűződik a nevéhez. 

Galyas László:
Besenyő Blues Band, Budapest Ragtime Band, Stúdió 11, Hofi Géza színpadi műsorainak zenésze a Malek Együttessel…

Nagy Ádám:
Tramps, Wörk Projekt, Machine Mouse, Hazug Magazin, Up!, Roy & Ádám Trió,  Zsiványjazz, Jazz Rovarock, Ádám Elméi…

Balog Jenő „Szivacs” egykor és ma:

BAlogSzivacs anno
BAlogSzivacs most

Papp Gyula annó és ma:

PappGy anno

PappGY most

Köves Miklós „Pinyó” egykor és ma:

KovesPinyo anno
KovesPinyo most

Kovács László és az ezredforduló utáni évtized szegedikuma, a BENEFI:

K.L.1
Benefit.meghajol
garabonc.12.ati

ÉS AZ ÁLLAMI ÉRDEMKERESZTTEL KITÜNTETETT ROCKTÖRTÉNÉSZ:

Kategóriák